Wypożyczalnia samochodów

Chcesz wypożyczyć samochód?

Wybierz termin w którym chciałbyś zarezerwować samochód. Zobacz jakie warunki należy spełniać aby wypożyczyć u nas samochód.

Komfort

Niezawodność i komfort- na to stawiamy. Wygodne wnętrza naszych pojazdów sprawiają, że każda podróż będzie przyjemna i bardzo komfortowa.

Przejrzyste zasady

Mamy proste i jasne zasadny wypożyczania naszych pojazdów. Oszczędzamy Twój cenny czas do minimum ograniczając wszelkie formalności.

Ty wyznaczasz kierunek

obsługujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Potrzebujesz kierowcy z samochodem na wesele? zadzwoń do nas !

Sprawdź ofertę

Samochody osobowe Samochody dostawcze Wynajem z OC sprawcy

Wypożyczalnia samochodów – Oświęcim, Kęty, Andrychów, Bielsko-Biała, Żywiec, Wadowice

Trudno wyobrazić sobie dzisiejsze życie bez samochodu pod ręką. Z auta korzystamy jeżdżąc do pracy, na zakupach, podczas wycieczek lub wakacji. Pozwala nam ono zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz energii, co w tak zabieganym świecie jest niezwykle istotne. Jednakże nie zawsze istnieje możliwość skorzystania z własnego samochodu, np. podczas urlopu, gdy na miejsce wypoczynku musimy dolecieć samolotem. I wbrew pozorom takie sytuacje nie dotyczą tylko zagranicznych wycieczek, ponieważ coraz częściej bardziej opłaca się wykupić przelot z Gdańska do Krakowa lub Katowic niż przejazd tej samej trasy swoim autem. Jednak pojawia się wtedy inny problem - na lotnisku jesteśmy bez własnego samochodu, co bywa bardzo ograniczające. Na szczęście z pomocą przychodzi w tym momencie wypożyczalnia samochodów realizująca transfer z i na lotniskach oraz prowadząca wynajem aut.

Kiedy zdecydować się na wynajem samochodu?

Wyjeżdżasz na drugi koniec Polski i na miejsce docelowe dolatujesz samolotem? Bierzesz udział w konferencji poza miejscem zamieszkania? Chcesz wybrać się z rodziną na wycieczkę w góry, ale Wasz rodzinny samochód ma zbyt małą pojemność lub słaby napęd? Nie używasz na co dzień auta, więc nie chcesz inwestować w produkt, który przez większą część roku będzie stał przed domem? Przykłady, w których warto zdecydować się na wynajem samochodu, można mnożyć w nieskończoność, ponieważ takich sytuacji jest mnóstwo, a te wymienione powyżej to tylko czubek przysłowiowej góry lodowej. Wiemy o tym doskonale, dlatego naszą flotę stanowią auta na różne okazje i warunki pogodowe. Skupiamy się na potrzebach klientów i staramy się wychodzić im naprzeciw, także pod względem całościowych kosztów oraz komfortu z użytkowania naszych samochodów w terenie. Działamy na obszarze Małopolski i Śląska (wynajem aut: Oświęcim, Kęty, Andrychów, Bielsko-Biała, Żywiec, Wadowice i okolice), jednak po wcześniejszym kontakcie możemy obsługiwać również inne miejscowości.

Kiedy zgłosić chęć wynajmu samochodów?

Wypożyczalnie samochodów przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy boom i duży wzrost popularności. Nic dziwnego, ponieważ wiele osób dostrzegło korzyści z wynajmu aut - zarówno krótkoterminowego, jak i długoterminowego. W związku z tym warto zgłosić chęć wynajmu samochodu przynajmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Oczywiście, nie wszystkie sytuacje życiowe na to pozwalają, bo czasami prywatne auto może odmówić posłuszeństwa praktycznie z godziny na godzinę. W takim przypadku również dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć samochód z wypożyczalni do klienta najszybciej, jak to możliwe. Z drugiej strony planowanie wakacji lub wyjazdów biznesowych odbywa się zazwyczaj z większym wyprzedzeniem, więc wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby poinformować o potrzebie wynajmu pojazdu wcześniej. Pozwoli to odpowiednio przygotować auto pod tymczasowego właściciela.

Ile kosztuje wynajem samochodu z wypożyczalni?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie, ponieważ wiele zależy od rodzaju wypożyczanego samochodu, liczby dni wynajmu lub ilości przejechanych kilometrów czy dodatkowych usług, np. transferu lotniskowego oraz skorzystania z pomocy firmowego kierowcy. Jednakże wspomniana już wyżej popularność wypożyczalni samochodów sprawia, że ceny rynkowe są coraz bardziej konkurencyjne i w wielu przypadkach wynajem auta jest dużo bardziej opłacalny niż niepotrzebne eksploatowanie swojego prywatnego pojazdu. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę również inne oszczędności, nie tylko te czysto ekonomiczne. Mówi się, że czas to pieniądz, a wynajem samochodu w wielu przypadkach pozwala zaoszczędzić sporo godzin, np. dzięki przelotom samolotowym.

Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy

Wynajem można podzielić m.in. ze względu na okres jego trwania. Rozróżnia się wynajem samochodów krótkoterminowy i długoterminowy i zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem jest ta pierwsza opcja, która pozwala na kilkudniowe wypożyczenie auta. Te sytuacje są zazwyczaj związane z mniej lub bardziej nagłymi wydarzeniami - awarią prywatnego pojazdu, wyjazdem biznesowym lub urlopowym na drugi kraniec Polski oraz organizacją przyjazdu znajomych z innych zakątków kraju lub zza granicy (wynajem samochodów w Oświęcimiu, Wadowicach, Bielsku-Białej i Żywcu jest bardzo popularne ze względu na sporo atrakcji w okolicy tych miast). Z kolei wypożyczenie auta na dłuższy okres, czyli tzw. wynajem długoterminowy często kojarzy się z leasingiem. Czy słusznie? Z pewnością można znaleźć punkty wspólne, np. opłaty miesięczne, ale o szczegóły dłuższego użytkowania samochodów z wypożyczalni należy pytać bezpośrednio w siedzibie danej firmy, ponieważ poszczególne kontrakty mogą się między sobą znacząco różnić.

Wypożyczalnia samochodów dla firm

Wiele przedsiębiorstw nie potrzebuje na co dzień własnej floty samochodów, jednak mogą zdarzyć się sytuacje, w których auto będzie niezbędne. Wtedy warto skorzystać z oferty wypożyczalni i zdecydować się na szybki wynajem cudzego pojazdu. W jakich przypadkach firmom opłaca się skorzystać z zewnętrznych samochodów? Ponownie przykłady można mnożyć, a najczęściej występującymi są:

  • odbiór klienta z lotniska,
  • wyjazd na konferencję biznesową,
  • organizacja imprez integracyjnych poza miejscem pracy,
  • delegacja pracownika,
  • zmiana siedziby firmy i związana z tym przeprowadzka.

Jeżeli posiadanie firmowego pojazdy nie jest koniecznością, to wtedy zdecydowanie lepszym pomysłem jest wynajem aut. Co więcej, takie rozwiązanie jest podwójnie korzystne dla firm, ponieważ fakturę wystawioną przez wypożyczalnie samochodów można wpisać w swoje koszty, co z pewnością przełoży się na zwiększenie oszczędności w danym miesiącu.

Wypożyczalnia samochodów Lipnicki - wynajem aut: Oświęcim, Kęty, Andrychów, Bielsko-Biała, Żywiec, Wadowice i okolice

Firma Lipnicki to nie tylko wynajem samochodów, ale również ich pełna i profesjonalna obsługa. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie, a modele z naszej floty są bezpieczne, sprawdzone i niezawodne. Dbamy przede wszystkim o komfort klienta, dlatego w jego ręce oddajemy auto, którego prowadzenie to czysta przyjemność. Cenimy sobie czas kierowców i swój, więc wszystkie formalności sprowadziliśmy do niezbędnego minimum - przecież wynajem samochodu ma głównie ułatwiać codzienne funkcjonowanie, a nie obarczać je dodatkową "papierologią". Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty na terenie Oświęcimia, Kęt, Andrychowa, Bielska-Białej, Żywca, Wadowic oraz okolicznych miejscowości. Jesteśmy pewni, że dostarczony przez nas samochód spełni w 100% Wasze oczekiwania.

Oferta wynajmu samochodu i obsługi na lotniskach

Wypożyczalnia samochodow to trzon naszej oferty, ale wśród niej znajdzie się również m.in. transfer pasażerów z i na lotnisko. Wyjazdy wakacyjne lub delegacje mogą trwać kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt dni, a pozostawienie swojego prywatnego pojazdu w tym czasie na którymś z okolicznych parkingów generuje zbyt duże koszty. Jest to po prostu nieopłacalne rozwiązanie i dużo lepszym oraz tańszym pomysłem jest wynajem samochodu w celu dotarcia do domu, hotelu lub właśnie na lotnisko. Nasza wypożyczalnia obsługuje dwa porty lotnicze:

  • Pyrzowice - Katowice,
  • Balice - Kraków.

Doświadczeni kierowcy z firmy szybko uporają się z korkami oraz zatorami na mieście i w komfortowych warunkach dostarczą swojego pasażera pod wskazany adres. Możesz wskazać, który samochód z naszej floty ma Cię odebrać lub sami dostosujemy model do konkretnych potrzeb (np. liczny odbieranych osób oraz ich bagaży, trasy przejazdu itd.).

Obsługa wesel, imprez okolicznościowych i urodzin

Nasza wypożyczalnia samochodów ma w swojej ofercie jeszcze jedną wartą rozważenia opcję, czyli obsługę wszelkiego rodzaju dużych wydarzeń okolicznościowych - wesel, chrzcin, urodzin, komunii i innych imprez. Jak powszechnie wiadomo, takie spotkania oznaczają dobrą zabawę, a nie każdy chce z niej zrezygnować i tym samym zostać kierowcą dla pozostałego towarzystwa. Rozwiązaniem jest w tym przypadku nie tyle sam wynajem samochodu, co skorzystanie z usług zewnętrznego kierowcy, który posiada własne auto. Oczywiście, w niektórych przypadkach korzysta się z oferty znajomych lub członków dalszej rodziny, jednakże ma to swoje wady, do których najczęściej należy wydłużony czas obsługi oraz brak odpowiedniej floty. Nasza wypożyczalnia samochodów posiada na stanie także pojazdy o większej liczbie miejsc, dzięki czemu przewóz osób pójdzie dużo sprawniej i szybciej. Ponadto kierowcy firmowi znają Oświęcim, Kęty, Andrychów, Bielsko-Biała, Żywiec, Wadowice oraz okolice, jak własną kieszeń, co pozwoli im szybciej pokonać daną trasę, a Tobie zapewni bezpieczny powrót do domu.

Wypożyczalnia samochodów dostawczych

Prawdopodobnie każdy z nas spotkał się w swoim życiu z sytuacją, gdy w ograniczonym czasie trzeba było przewieźć sporo rzeczy z jednego miejsca na drugie. I nie chodzi tutaj tylko o przeprowadzki (chociaż to zdecydowanie najczęstszy przypadek), ale również o gruntowne porządki oraz organizację różnego rodzaju wyprzedaży, targów lub wystaw. Transport prywatnymi autami jest nie tylko długotrwały, ale może również uszkodzić przewożone towary. Na szczęście nasza wypożyczalnia samochodów oferuje także wynajem aut dostawczych, które są przeznaczone właśnie go tego typu zadań. Na stanie posiadamy kilka modeli popularnych "dostawczaków", a dzięki ich zróżnicowanej pojemności można zoptymalizować liczbę przejazdów i tym samym znacząco oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Wynajem samochodów z OC sprawcy

Życzylibyśmy sobie mieć jak najmniej takich przypadków, w których czyjś samochód został uszkodzony w wyniku wypadku lub kolizji drogowej. Niestety takie przypadki miały, mają i będą mieć miejsce, więc na naszą ofertę składa się również wynajem samochodów z OC sprawcy. Jeżeli jesteś lub byłeś uczestnikiem stłuczki, w wyniku której Twój samochód został uszkodzony, to niezwłocznie poinformuj nas o tym. Jeśli wyrażasz zgodę, to nasza wypożyczalnia pomoże Ci w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności i dostarczy zastępczy samochód w odpowiedniej klasie. W takich przypadkach nie pobieramy żadnej kaucji oraz nie narzucamy limitu kilometrów. Wiemy, że nawet drobna kolizja drogowa to wydarzenie nieprzyjemne i stresujące, więc chcemy pomóc Ci w tym dość trudnym okresie.

Nie obawiaj się wynajmu samochodów

Nasza wypożyczalnia samochodów to przede wszystkim miejsce przyjazne kierowcom. Wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom oraz potrzebom i jesteśmy otwarci na rozmowę o nich. Chcemy, aby korzystanie z naszej oferty było dla Ciebie przyjemnością, więc przywiązujemy dużą uwagę do wysokiej jakości wynajmu aut. Każdy samochód jest zadbany, czysty i przede wszystkim bezpieczny, więc jego prowadzenie będzie bezproblemowe. Jednak w razie jakichkolwiek pytań co do wynajmu lub sposobów działania samej wypożyczalni samochodów, prosimy o kontakt, a chętnie udzielimy odpowiedzi i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Zachęcamy do odwiedzin i skorzystania z naszej oferty.

cta

Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy i odpowiemy na każde pytanie.