Miernik przepuszczalności światła GLASS METER

12.jpg
12.jpg

Miernik przepuszczalności światła GLASS METER

 

Przedstawiamy państwu miernik przepuszczalności szyb Glass Meter. Przyrząd ten zapewnia pomiar współczynnika przepuszczalności światła, tj. stosunku wartości strumienia świetlnego przechodzącego przez szyby do wartości strumienia padającego na te szyby. Dotyczy to wszystkich rodzajów szyb zamontowanych w pojazdach drogowych.

Glass Meter jest nowoczesnym małogabarytowym urządzeniem pomiarowym, wykonanym z użyciem techniki mikroprocesorowej. Składa się z następujących elementów:

  • oświetlacza wyposażonego w źródło światła,
  • głowicy pomiarowej, wyposażonej w detektor promieniowania (miernik przepuszczalności światła),
  • wyświetlacza umożliwiającego odczyt wyników pomiarów.

Solidna konstrukcja obudowy, całkowicie cyfrowa kalibracja, krótki czas pomiaru oraz prostota obsługi (jedna osoba) sprawiają, że Elhos Glass Meter bardzo dobrze nadaje się do pracy zarówno w Stacjach Kontroli Pojazdów, jak i w warunkach drogowych, np. podczas kontroli uprawnionych służb drogowych.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 5 grudnia 2003 r. (Dz.U. nr 215, poz. 2116) przyrząd do pomiaru współczynnika przepuszczalności światła w szybach pojazdu do dnia 1 stycznia 2005 r. musi posiadać każda Stacja Kontroli Pojazdów w Polsce.

Urządzenie jako pierwsze w kraju uzyskało certyfikat Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie, oraz zostało zgłoszone do Urzędu Patentowego R.P. jako wynalazek. 
cta

Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy i odpowiemy na każde pytanie.