Kompozytowy Klucz Pneumatyczny Udarowy 1500Nm 1/2"

stix.jpg
stix.jpg

Kompozytowy Klucz Pneumatyczny Udarowy 1500Nm 1/2"

 

Pneumatyczny klucz udarowy 1/2" 

STIX Tool – dla profesjonalistów

Pneumatyczny klucz 1/2” przeznaczony do wkręcania/wykręcania śrub i nakrętek podczas różnego typu prac warsztatowych. Doskonale sprawdzi się w serwisach motoryzacyjnych, np. służąc do montażu/demontażu kół pojazdów osobowych i dostawczych.

Producent: STIX Tool

Model: STT-15

Maksymalny moment obrotowy: 1500 Nm

Wtyk do szybkozłączki: tak, 1/4"

Moment roboczy: 70-1060 Nm

Rozmiar trzpienia: 1/2"

Mechanizm udarowy: Twin Hammer

Prędkość obrotowa: 7500 rpm

Ciśnienie robocze: 6,3 bar

Zużycie powietrza: 170 l/min

Waga: 2,1 kg

Wlot powietrza: 1/4"

Wibracje: 6,85 m/s2

Poziom hałasu: 89 dB(A)

Zgodność wyrobu: Dyrektywa maszynowa 2006/42/WE

Klucz wyposażony jest w rozwiązanie znane jako „twin hammer” (podwójny młot), czyli podwójny mechanizm udarowy. Jego konstrukcja polega na zastosowaniu podwójnego bijaka, który uderzając jednocześnie z obu stron generuje zrównoważony i wydajny udar. W rezultacie maksymalny moment obrotowy klucza wyzwalany jest natychmiast po rozpoczęciu pracy – wraz z pierwszymi obrotami 6-łopatkowego wirnika.

Klucz udarowy STT-15 odznacza się szeregiem zalet typowych dla profesjonalnych narzędzi pneumatycznych, takich jak:

stabilna praca mechanizmu,

zdolność do przenoszenia dużych obciążeń,

powtarzalna wartość momentu obrotowego,

samoczynne smarowanie.

Udarowy klucz STT-15 ze swoim maksymalnym momentem obrotowym 1500 Nm umożliwia szybkie i pewne odkręcanie nawet najbardziej zapieczonych i skorodowanych połączeń gwintowych. Narzędzie zachowuje skuteczność i wydajność w najcięższych warunkach eksploatacyjnych, a przy tym zawsze zapewnia precyzję i dokładność działania.

Mechanizm klucza STT-15 zamknięty jest w zwartej obudowie „pistoletowej”, wykonanej z wytrzymałego kompozytu wzmocnionego szklanym włóknem, dobrze znoszącego kontakt ze smarami i warsztatową „chemią”. Nieduża waga klucza – 2,1 kg oraz perfekcyjne wyważenie znacząco ułatwiają swobodne operowanie narzędziem.

Ergonomiczna, odpowiednio wyprofilowana rękojeść pokryta jest miękkim antypoślizgowym tworzywem, przyjemnym w dotyku – jest to tzw. „soft grip”, który pomaga wytłumić wibracje oraz dobrze izoluje dłoń od niskiej temperatury i zapewnia pewny uchwyt. W rękojeści zamontowany jest włącznik spustowy, idealnie układający się pod palcem i poruszający się lekko, ale z wyczuwalnym oporem, dzięki czemu kontrolowanie prędkości obrotowej klucza nie sprawia problemu.

Klucz STT-15 oferuje w sumie 4 stopnie regulacji poziomu momentu obrotowego:

3-stopniową regulację momentu dokręcania,

1-stopniową nastawę dla odkręcania (odkręcanie odbywa się z pełną mocą).

Klucz zasilany jest sprężonym powietrzem o ciśnieniu 6,3 bar. Uchwyt narzędziowy w postaci kwadratowego zabieraka posiada rozmiar 1/2" (można też zastosować adapter na rozmiar 1/4").

 

Klucz pneumatyczny STT-15 należy – w ramach marki STIX Automotive Equipment – do linii produktowej STIX Tool. Jest to specjalnie wyselekcjonowana kategoria „premium”, która grupuje wysokiej klasy narzędzia dla branży wulkanizacyjnej.

Narzędzia sygnowane marką STIX Tool przeznaczone są dla profesjonalnych serwisów oponiarskich, ale sprawdzą się także w innych branżach i w zastosowaniu indywidualnym. Ich wyróżniającymi cechami są ponadprzeciętna jakość i niezawodność. Wykonanie z trwałych i solidnych materiałów gwarantuje długie, bezproblemowe użytkowanie podczas najróżniejszych zadań. Na ich korzyść przemawia też najkorzystniejszy – wśród innych wyrobów tego typu na rynku – stosunek jakości do ceny.

cta

Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy i odpowiemy na każde pytanie.